• Ana Sayfa
  • Hakkımızda
  • Kurumsal
  • Firma Profili

Firma Profili

Kırlıoğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., ticari faaliyetlerini yürütürken, patlayıcı madde kullanıcısı her firmaya, müşteri gözü ile değil iş ortağı bilinci ile yaklaşarak, tüm çalışanların ve kullanıcıların öncelikle güvenlik, emniyet, çevre bilinci ardından karşılıklı değer yaratma ve kazanç ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösterebilmeleri amacıyla çağın gereklerine uygun çalışmayı hedefleyen bir firma olarak 2000 yılında yola çıkmıştır.

Firma Profili

Tek Türk Şirketi

Kırlıoğlu, 2015 yılında, Avrupa’nın 6 ateşleme sistemi üreticisinden birisi olan ve Bosna-Hersek’te 1952 yılından beri faaliyet gösteren POBJEDA-RUDET d.d. Gorazde firmasının hisselerinin tamamını satın alarak, küresel bir oyuncu olma yolunda önemli bir adım atmıştır. Bu anlamda, firmamız ülkemizde yurt dışı yatırımı olan sektörünün tek firması ve patlatma operasyonlarında ihtiyaç olan tüm ürünleri üretebilen dünyadaki tek Türk şirketi konumundadır.

İhracat Liderliği

Kırlıoğlu, ürettiği ürünleri, yalnızca Türkiye ve Bosna-Hersek’teki müşterilerine ulaştırmakla kalmayıp, 45 farklı ülkeye ihracat yaparak ülkemiz bayrağını bu ülkelerde taşımakta ve sektöründe en çok ihracat yapan firma ünvanını da elinde bulundurmaktadır.

Yenilikçi

Kırlıoğlu, gelişen teknoloji ve pazar beklentileri doğrultusunda yeni ürünler ve hizmetler geliştirerek piyasaya sürme noktasında da sektörün öncüsü olmaya devam ediyor.

Elektronik Kapsül Üretimi

Türkiye'de ilk ve tek olan Elektronik Kapsül Üretim Ünitesinin ve Elektronik Kapsülde kullanılan Çip ve Kart Ünitesinin inşası 2019 yılı içerisinde bitirilerek test üretimlerine başlanmış ve seri üretime 2021 yılının ilk çeyreğinde geçilerek DETEX ELECTRONIC markası ile pazara sürülmüştür. Bu ürünümüzün Yazılım (Software) ve Donanım (Hardware) kısımları dahil olmak üzere tamamen hiçbir teknoloji transferi yapılmadan firmamız tarafından geliştirilmiştir.

Yer Altı Bulk Emülsiyon Şarjı (MINEMOLE)

Yine, 2019 yılı içerisinde, Türkiye’de ilk ve tek %100 yerli üretim Yer Altı Bulk Emülsiyon Şarj Ünitesi’nin MINEMOLE ismi ile imalatı ve testleri tamamlanmış olup, yer altı ve tünel patlatma operasyonları için geliştirilen özel formülasyon ürünle birlikte aktif olarak kullanılmaktadır.

Grizu Emniyetli Emülsiyon

2014 yılında, Afyonkarahisar’daki tesislerinde, Türkiye’nin ilk ve tek Grizu Emniyetli Emülsiyon ürününü MethanEX markası ile üreterek ve yine ülkemizde ilk ve tek olan onaylı Metan Patlayıcı Test Ünitesinde test ederek piyasaya süren firmamız, bu alanda bir açığı doldurmakta, ülkemiz yer altı kömür madenciliğine büyük bir katkı sağlamaktadır.

%100 Türk Sermayesi

Bugün, Kırlıoğlu firması, sadece ülkemizde değil aynı zamanda Avrupa’da sahip olduğu tesisleri ve satış ağıyla, ülkemizi tüm dünyada temsil eden %100 Türk sermayeli bir firma olarak, her geçen gün emin adımlarla toplam 600’ü aşan çalışan sayısı ve iş ortakları ile birlikte büyümeye gelişmeye devam etmektedir.

Yaygın Dağıtım Ağı

Kırlıoğlu, Afyonkarahisar’da bulunan üretim tesisi, kendi teknolojisi ve üretim kapasitesi ile birlikte Afyonkarahisar, İzmir, Giresun, Gorajde ve Sivas’da bulunan kendisine ait depoları ve ülke geneline yayılmış bayi ağı ile ülkemizin en büyük üreticilerinden birisidir.

E-Bültene Katılın
Kırlıoğlu ile ilgili yenilik ve gelişmelerden haberdar olun.